Şeytan Kulesi Kılavuz (Nasıl gidilir? Nasıl çıkılır?)

Önemli konulardan birine değineceğiz. Şeytan kulesi metin2 oyununun önemli parçalarından birisidir. Resmi sunuculara göre pvp serverler de değişiklik gösterebilirler. Biz resmiye göre bir anlatım yapacağız.

 • Şeytan Kulesine nasıl giderim ?

Şeytan kulesine Seungryong Vadisi içinde ki tapınak sonundan gidebilirsiniz ve ya karakter seviyesiniz 60 üzerinde ise direk ışınlayıcı kullanarak gitmeniz mümkündür.

 • Şeytan Kulesine giriş şartları nelerdir ?

Çok fazla bir şart yoktur 40 seviye geçmiş her oyuncu kuleye girebilmektedir. Sizden önce birisi kuleye girdiyse ve ilk kattaki metini kestiyse biraz beklemeniz gerekmektedir tekrardan taş çıkacaktır.

 • Şeytan Kulesine nasıl çıkarım ?

Kuleye çıkmak hiç basit bir iş değildir hatta tek değilde grup olarak çıkmanız önerilir 9 kattan oluşur her katta tamamlamanız gereken zor görevler vardır biz bunları size detaylı detaylı anlatacağız.

 • 1. ve 9. kat arası yapılması gerekenler ?

Sırasıyla katları anlatmaya başlıyoruz.

 1. Zemin Kat : Bu kata girdiğinizde karşınıza çıkan yaratıkları ellemeden dayanıklılık metnini keserseniz sizi 1.kata atacaktır. Eğer metin2 yoksa biraz bekleyerek tekrar gelmesini beklemelisiniz. Metini kestiğinizde katta kimler varsa herkesi 1.kata ışınlanacaktır.
 2. Birinci Kat : Bu katta karşımıza slotlar çıkacaktır bunlar size otomatik saldırmaya başlayacaktır hepsini öldürmeniz bir tane bile bırakmamanız gerekmektedir ve öldüğünüzde şehirde başla derseniz kendi birinci köyünüzde doğacak olursunuz.
 3. İkinci Kat : Kolay basamaklardan birisi de 2.kattır. Karşınıza çıkan bütün canavarları ve şeytan kralı öldürmelisiniz. 
 4. Üçüncü Kat : Bizi Şeytan metini karşılıyor. Çoğu zaman alınan bir hatadır taş çıkmazsa atınıza binip tekrar inerseniz taş görünecektir. Kestikten sonra yedi adet lanet metni çıkacaktır ve bunlardan sadece bir tanesi doğru metindir onu bulduğunuzda üst kata atacaktır. Unutmayın 15 dakika süreniz vardır doğru metini bulmak için.
 5. Dördüncü Kat : Beş adet mühür göreceğiz. Mühürleri açan anahtarları 20 dakika gibi bir sürede bulup açmamız gerekecektir. Mühürleri açan anahtarları canavarları keserek elde edebilirsiniz.
 6. Beşinci kat : Tüm canavarları ve kibirli şeytan kralını kesmelisiniz. Kestikten sonra bu katta önemli bir olay vardır şeytan kulesi demircisi, zırh ustası ve silah ustası bu 3 npc den birisi şansa göre çıkar. Önemli dedim çünkü çıkacak olan npc den rahatlıkla artı basma itemi olmadan item artıracaksınız. Örnek verecek olursak zırh basarken inci ister o inci olmadan da artı basa bileceksiniz.
 7. Altıncı Kat : Kuleye giriş seviyesinin 40 olduğunu söylemiştik ama artık altıncı kata girebilmek için 75 seviye altı olmamanız gerekiyor. 40 seviye maalesef ki beşinci kata kadar çıkacaklardır. Haritada bulunan tüm ölüm metinlerini hızlıca keserek karşımıza katil metninin çıkmasını sağlamalıyız. Düşen bilinmeyen kutuların içinde 2 farklı anahtar çıkar bunlar içinden Zin-Sagui haritası çıkar bunu bulana kadar kesmeye devam etmeniz gerekmektedir doğru haritayı bulduğunuzda kat atlayacaksınız.
 8. Yedinci Kat : Bu katta bir tane anıt vardık yaratıklardan düşürecek olduğumuz Zin-Bong-In-Anahtar anıtın üzerine sürükleyerek üst kata çıkabilirsiniz. Fakat anahtar ismine dikkat ediniz çünkü canavarlardan sahte anahtar olan Bong-In-Anahtar da düşebilir.
 9. Sekizinci Kat : İşte sonunda azraile ulaştık yeni adıyla lusifer oyunda ki sağlam patronlardan birisidir. Bundan ötürü ilk önce yanındaki canavarları kesin çıkarken iksirleri tam alın hatta yaşam gibi eşyalarda alabilirsiniz çünkü kesmek çok zordur. Size önerim dönüşerek öldürmeniz sizin için daha kolay olacaktır. Öldükten sonra lusifer sandığı eski adıyla azrail sandığı verecektir ve sizi 10 dakika sonra kule dışına ışınlanacaktır.

Anlatımı bu kadar kolay ama çıkması o kadar da kolay değildir metin2 pvp serverler de sunucu sahiplerinin isteklerine göre kule farklılıklar gösterebilir veya hiç olmayabilir iyi oyunlar.


Paylaş

Yorumlar