Metin2 Pvp Connection Refused Hatası (ÇÖZÜM)

Connection Refused hatasının birden fazla sebebi vardır ama büyük ihtimalle pvp sunucunuzdaki veritabanı tablolarının bozulmasından dolayı olmaktadır. Türkçesi bağlantı reddedildi demektir bunun bellice bir kaç sebebi vardır.

Bunlar şöyle sıralanır:

  1. Oyuna gelen saldırılar
  2. Sunucuyu oyuna girip /shutdown çekmeden direk kapatmak
  3. Düzenle için yapılan bazı mysql sorguları

Belirttiğimiz nedenlerden birini yaşadıysanız ve üstüne hatayı aldıysanız büyük ihtimal veritabanı bozukluğundan dolayı bu connection refused hatasını almışsınızdır.

Çözüme gelecek olursak bu adımları dikkatli dinleyip anlayarak yapmanız gerekmektedir başka işlemler oyuna zarar verebilecektir. Tabloları onarmak işimizi çzöecektir. Onarma yapmak için Mysql bağlanmamız gerekmektedir bunuda 2 yolla yapabilirsiniz birincisi SSH bağlanarak tamir etmek ikincisi Navicat bağlanarak tamir etmek. Biz bugün navicatla nasıl yapılır onu anlatacağız aslında diğer yöntem daha hızlıdır ama zamanı gelince onuda anlatacağız.

Çözüme geçiyoruz adımları dikkatli takip edin :

  1. Navicat ile metin2 pvp serverler oyununuzun mysql bağlanıyorsunuz
  2. Resimde gördüğünüz gibi account tablosuna sağ tık yapıyorsunuz
  3. Açılan pencerede maintain seçiyorsunuz
  4. Tekrar açılan pencereden Repair tables > Quick seçmeniz yetiyor biraz bekledikten sonra OK yazısı göreceksiniz eğer göremezseniz tablonuz farklı şekilde bozulmuş demektir.

Tabi ki sadece account tablosunu tamit etmeniz yetmiyor metin2 pvp oyununuzun açılırken ihtiyaç duyduğu bütün tabloları düzeltmek gerek player tablosunu açtıktan sonra bütün tabloları seçerek yine aynı işlemi yapabilirsiniz tablolar tamir olmuş olacaktır ve bir daha oyun açılırken sorun olmayacaktır. Şimdi oyunu kapatıp tekrar açabilirsiniz iyi oyunlar.

Paylaş

Yorumlar